Українська влада створила портал «Діти війни» для пошуку зниклих безвісти дітей та вжиття заходів щодо їх повернення в країну. На сайті йдеться про 7894 дітей, депортованих росіянами.
Встановити долю дітей, примусово вивезених до Росії, важко. Портал «Діти війни» — це платформа, створена Мінреінтеграції України та Національним інформаційним офісом.
Названі випадки підтверджені
На сайті можна повідомити інформацію про зникнення дитини, а також надати інформацію про злочини чи можливу депортацію. Існує також список імен дітей, яких вважають зниклими безвісти або депортованими.
ДИВІТЬСЯ: Дмитро Медведєв: Якщо Україна продовжить воювати, значна частина українців зникне
Координаторка сайту «Діти війни» та речниця з прав дитини Дар’я Герасимчук пояснила, що кількість, оприлюднена сайтом «Діти війни», стосується підтверджених владою випадків, дітей, відомих на ім’я та прізвище.
Крім того, дані про кожну дитину доповнюються інформацією з різних державних установ та установ.
Навіть 600 тисяч на думку Росії
Російська сторона наводить значно більші цифри. З початку війни є дані про 600 тис. дітей, депортованих до Росії.
– Ця кількість зростає, але це не підтверджується жодними даними, списками вивезених дітей. Росіяни не надають жодної інформації на запити української сторони чи міжнародної спільноти. Україна не може підтвердити чи виправити ці цифри. Але ми його цитуємо, щоб люди знали, що така цифра наводиться в ЗМІ, – сказав Герасимчук в одному з інтерв’ю.
ДИВІТЬСЯ: Війна в Україні. ISW: Українські сили, найімовірніше, відіб’ють або оточать Лаймана протягом 72 годин
Це стосується як мешканців державних установ, дитячих будинків та інтернатів, так і дітей, які мають батьків чи родичів. Частина дітей унаслідок російської агресії втратила рідних або зв’язок із сім’єю.