Як підкреслив він Віктор Орбан у зверненні до учасників літнього університету та угорського молодіжного табору с Бейле Туснад в Румуніяметою нової стратегії Союзу має бути миру, а не перемоги Києва у війні.
Прем’єр-міністр Угорщини сказав, що війна почалася через Росія хоче гарантії безпеки від Заходу. Він оцінив, що росіяни «розмовляють старою мовою», але «це не означає, що те, що вони говорять, не має сенсу».
“Але вони кажуть, що будуть рухатися вперед, поки українці зможуть зі зброєю досягти території Росії”, – пояснив він.
ДИВІТЬСЯ: «Економіку ЄС зруйнувала війна, а не санкції». Відповідь МЗС України на слова Віктора Орбана
На його думку, росіяни “просто хочуть, щоб по них не вдарила військова атака з боку України”. “Те, що зараз робить Європа, це продовження цієї війни”, – сказав він.
Орбан: Україна ніколи не переможе
За словами Орбана Україна ніколи не виграє війну з Росією з «англосаксонськими тренерами» та західною зброєю, а «світ нас не тільки не підтримує, але навіть демонстративно не підтримує». Він також оцінив, що «не буде Російсько-українські мирні переговориі хто чекає на них, чекає даремно».
На його думку, мир можуть принести лише російсько-американські переговори, оскільки ЄС втратив шанс відігратися роль посередника у 2014 році, коли його було укладено Мінські угоди. Він нагадав, що їхніми гарантами були Німеччина та Франція, але, на думку Орбана, ці країни не змогли їх виконати.
ДИВІТЬСЯ: Володимир Зеленський запросив прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана
Прем’єр також повідомив, що через НАТО набагато сильніше Росіївона ніколи не нападе на НАТО. Аргументом української сторони він вважає те, що Росія не зупиниться на Україніє нереальним і служить лише для отримання ширшої підтримки.
На думку Орбана, якби він зараз був президентом США Дональд Трампі канцлер Німеччини Ангела Меркельдо війни б не було.
Війна в Україні. «Треба зберегти дружбу з Польщею»
Як додав прем’єр-міністр Угорщини, війни в Україні це шокувало співпрацю його країни з Польщею, що становила вісь Вишеградська група. Він оцінив, що цілі обох країн однакові, але «проблема на боці серця», тому що угорці сприймають цей конфлікт як війна двох слов’янських народівсаме поляки «відчувають, що вони теж у ньому воюють».
– За допомогою розуму ти повинен зберегти все, що можна, від нашої дружби, для післявоєнних часів – Він сказав.