Земля, швидше за все, уникне зіткнення з астероїдом 2023 DW, відкритим минулого місяця. NASA і Європейське космічне агентство представили нові оцінки на цю тему. Спочатку передбачалося, що об’єкт вдариться в нашу планету 14 лютого 2046 року з ймовірністю 1 до 600.
На початку березня Координаційний офіс планетарної оборони НАСА повідомив, що астероїд під назвою 2023 DW може вдаритися по Землі 14 лютого 2046 року. Об’єкт був виявлений наприкінці лютого, його діаметр становить близько 50 метрів. Його помістили на найвищу позицію, досягнуту небесними тілами за Турінською шкалою – 11-градусну висхідну метрику, за якою американське агентство оцінює можливу загрозу космічної катастрофи.
Спочатку космічне агентство США стверджувало, що ймовірність зіткнення астероїда з нашою планетою становить 1 до 560. Прогнози Європейського космічного агентства (ESA) вказували на ризик 1 до 625.
Ризик як зменшувався, так і буде знижуватися
NASA оголосило нову оцінку, згідно з якою ймовірність зіткнення 2023 DW із Землею становить 1 із 770. Це означає, що існує 99,87-відсоткова ймовірність того, що об’єкт промине нас.
Центр ESA, який вивчає NEO або навколоземні об’єкти, тобто ті, що знаходяться щонайменше в 193 мільйонах кілометрів від нашої планети, також змінив свої розрахунки, знизивши ризик до 1 з 1584. Як заявив у вівторок Річард Моссіл з ESA, ризик «буде стабільно падати, поки не досягне нуля не пізніше ніж через кілька днів».
Космічне агентство США пояснило в заяві на початку цього місяця, що «часто, коли вперше помічають нові об’єкти, потрібно кілька тижнів збору даних, щоб зменшити невизначеність і адекватно передбачити їхні орбіти в майбутньому», як повідомляється в соціальних мережах у вівторок.
14 лютого, через 23 роки, астероїд вперше наблизиться до Землі. Пізніше він повинен обертатися навколо Сонця і в період 2047-2054 років він наблизиться до нашої планети ще щонайменше дев’ять разів. Зараз він знаходиться на відстані 19 мільйонів кілометрів від Землі та рухається зі швидкістю 25 кілометрів на секунду.
Астероїд 2023 DW – візуалізаціяeyes.nasa.gov
Земля проти астероїдів
NASA використовує групу з чотирьох телескопів ATLAS (Asteroid Terrestrial-Impact Last Alert System) для відстеження розташування та орбіт 28 000 астероїдів. З 2017 року таким чином було виявлено 700 навколоземних астероїдів і 66 комет. Два астероїди, виявлені ATLAS, 2019 MO і 2018 LA, врізалися в Землю. Перший впав біля південного узбережжя Пуерто-Ріко, а другий — біля кордону Ботсвани та ПАР. На щастя, ці об’єкти були невеликих розмірів і не завдали жодної шкоди.
Вчені працюють над можливими способами уникнути зіткнення астероїда із Землею. З цією метою в жовтні в рамках місії DART було проведено випробування планетарного захисту. Надісланий зонд врізався в Діморфос, супутник астероїда Дідімос, щоб змінити свій курс. В результаті орбітальний період малого Місяця змістився на 33 хвилини, набагато більше, ніж очікувалося. На думку експертів, це доказ того, що людина може впливати на рух небесних тіл. Через кілька місяців після успішного випробування був представлений детальний аналіз даних, зібраних під час місії.
livescience.com, tvnmeteo.pl
Основне джерело фото: eyes.nasa.gov