Космічна скеля, яка більше тижня тому ненадовго забарвила небо Квінсленда в зелений колір, стала найбільшою в своєму роді над Австралією за понад 30 років, повідомляє веб-сайт австралійської суспільної телекомпанії ABC з посиланням на дані NASA. За словами фахівців, порода не згоріла повністю в атмосфері нашої планети, тепер вчені будуть шукати її уламки, які впали на поверхню Землі.
20 травня небо над австралійським штатом Квінсленд, між містом Маккей і затокою Карпентарія, розрізав метеор. У небі з’явився вражаючий спалах, небо на мить стало зеленим.
Коли об’єкт вибухнув, коли він знову увійшов в атмосферу Землі, це явище було помічено за 29 кілометрів над Блекбуллом, невеликим сільським містечком у північно-західній частині штату. Мешканці повідомили в соцмережах, що почули сильний удар.
Найбільший за 30 років
Як повідомляє у вівторок австралійський громадський мовник ABC, згідно з даними космічного агентства США NASA, це був найбільший об’єкт такого типу, який з’явився над Австралією за понад 30 років.
Це був найбільший космічний камінь над Австралією, зафіксований датчиками уряду США з початку спостережень у 1988 році, сказала Еллі Сансом з австралійського державного Технологічного університету Кертіна. — Я перевіряв щодня, поки нарешті не надійшли дані. За її словами, це найбільша подія з усіх зареєстрованих.
Метеор в небі над Квінслендом 20 травняАеропорт Кернс
Будуть шукати метеорити
За новими даними, метеор рухався зі швидкістю майже 28 кілометрів на секунду. Сила вибуху дорівнювала вибуху 7,2 кілотонни в тротиловому еквіваленті. На основі цих даних вчені підрахували, що космічний камінь, що надійшов, мав діаметр 3,5 метра і важив близько 80 тисяч кілограмів.
За словами експертів, порода не згоріла повністю при зіткненні з земною атмосферою. Сансом пояснив, що якщо небесне тіло знаходиться на висоті 29 кілометрів, на поверхню Землі, ймовірно, впаде багато дрібних уламків або метеоритів. Експерти планують шукати їх найближчими тижнями.
Основне джерело фото: Аеропорт Кернс