Кішки зазвичай муркочуть, коли вони щасливі. Вони також роблять це з інших причин, включаючи стрес. «Це одна з тих форм поведінки, яку ми здебільшого розуміємо, але не повністю», — сказав livescience.com доктор Мікель Дельгадо, консультант з котячої поведінки.
Муркотіння – це характерний звук, який видають домашні кішки. Це легкі вібрації під час вдиху та видиху. Пуми, гепарди та деякі інші види великих котів також муркочуть. Також цим займаються циветти, мангусти і мангусти.
Чому коти муркочуть? «Це одна з тих форм поведінки, яку ми здебільшого розуміємо, але не повністю», — сказав livescience.com доктор Мікель Дельгадо, консультант із поведінки котів Feline Minds. «Муркотіння, мабуть, рефлекторне, це як дихання», — додала вона.
Коли кішка муркоче, її господар щасливий. Але чи це стосується і самої тварини? – Так, коти зазвичай муркочуть, коли їм добре. Незалежно від того, чи сидить він у вас на колінах чи лежить на сонці, муркочучий кіт зазвичай щасливий, пояснив Дельгадо. Вона додала, що 90 відсотків муркотіння позитивне. – Муркотливий кіт – це щасливий, задоволений кіт, який почувається в безпеці, – зазначив експерт з котячої поведінки.
КотиShutterstock
Інші причини муркотіння
Дослідження показують, що коти муркочуть і з інших причин. Одна з них пов’язана з інстинктом виживання. Кошенята народжуються сліпими і глухими і починають муркотіти через кілька днів після народження. У дикій природі муркотіння безпечне, тому що воно тихе, практично не чутне для хижаків.
«Муркотіння також допомагає кошенятам залишатися поруч зі своєю матір’ю», – сказала livescience.com доктор Кейт Андерсон, ветеринар і професор Корнельського університету. «Кошенята можуть знайти свою матір за муркотінням, вона перевіряє їх, а потім сама муркоче їм», — пояснив Андерсон.
Кошенята також муркочуть, смокчучи молоко матері. “Муркотіння може навіть призвести до певного зв’язку між матір’ю та кошенятами”, – сказав Дельгадо.
Кішки не перестають муркотіти, коли виростають. «Вони будуть муркотіти з іншим котом, з яким подружилися», — пояснив Андерсон.
кішкаAdobe Stock
Кішки часто муркочуть, коли доглядають за собою. Вони також роблять це під час відпочинку або їжі. Крім того, вони можуть муркотіти, щоб отримати бажане.
«Муркотіння — це рефлекс, але воно також може бути навмисним», — сказав Дельгадо. Відповідно до дослідження 2009 року, опублікованого в журналі Current Biology, коти використовують специфічне «підбадьорливе муркотіння», щоб попросити їжі або спонукати людей встати з ліжка. Цей характерний звук змішується з високими частотами, які схожі на дитячий плач. «Коли коти голосно муркочуть, це муркотіння, яке прохає», — зазначив Андерсон.
Іноді муркотіння може бути ознакою стресу. «У мене був кіт, який мурчав у кабінеті ветеринара, і йому точно не подобалося туди ходити», — сказав Дельгадо. “Тож це була реакція на стрес”, – додала вона.
Андерсон зазначив, що муркотіння також є механізмом подолання, коли коти хворі, налякані або вмирають. «Муркотіння може їх заспокоїти», — додав Андерсон.
домашня кішкаShutterstock
Основне джерело фото: Adobe Stock