Американський журналіст Грант Уол написав у Twitter, що охоронець не впустив його на стадіон у Катарі через те, що він був одягнений у райдужну сорочку. Американця протримали півгодини, він зайшов у заклад лише після втручання начальника охорони. Вал отримав вибачення як від нього, так і від офіційного представника ФІФА.
Інцидент нібито стався напередодні матчу США – Уельс у другий день чемпіонату світу з футболу в Катарі 21 листопада. Грант Вал, колишній журналіст Sports Illustrated, який зараз керує власним веб-сайтом, хотів увійти на стадіон Ахмада бін Алі в Ар-Раджані, де проходив матч, у футболці з веселкою, символом ЛГБТ+ спільноти. .
Як повідомив Вал у своєму Twitter, охорона спочатку не дозволила йому зайти на стадіон у ньому. — Тобі треба змінити сорочку. Цього не пускають – так мав аргументувати своє рішення чоловік, який охороняв об’єкт.
Уол додав, що коли він дістав свій телефон, щоб написати про інцидент у Twitter, охоронець забрав його в нього. Тоді до нього підійшов начальник охорони. Він вибачився перед журналістом за ситуацію та впустив його на стадіон. Уол також знайшов свій телефон. Він додав, що також отримав вибачення від представника ФІФА.
— Я в порядку, але ця ситуація була непотрібною. Мене протримали майже півгодини, – підкреслив колишній дописувач Sports Illustrated.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Красивий жест англійця після забитого голу. Він обіцяв це перед чемпіонатом світу
Гаррі Кейн без райдужного гурту
Інцидент на стадіоні Ар-Раджан стався всього за кілька годин після того, як збірна Англії оголосила, що її капітан Гаррі Кейн все-таки не буде носити райдужну пов’язку в Катарі. Цим одягом жителі острова мали висловити свою солідарність із спільнотами ЛГБТ+, яких у Катарі та багатьох інших мусульманських країнах переслідують через сексуальну орієнтацію. Однак минулими вихідними ФІФА оголосила, що за такий жест гравець із пов’язкою буде покараний жовтою карткою перед початком матчу. Це спонукало Англію та інші національні команди, які планували таку форму солідарності, відмовитися від веселкової смуги.
Суперечки навколо Чемпіонату світу з футболу в Катарі
Чемпіонат світу з футболу в Катарі викликає багато суперечок, в тому числі через порушення прав людини в цій країні. Там гомосексуалізм є незаконним і карається ув’язненням. Місцеве законодавство також дискримінує жінок. У багатьох ситуаціях від них вимагається наявність т.зв чоловіка-опікуна, тобто члена сім’ї чоловічої статі, який повинен супроводжувати їх під час прийняття важливих рішень. Організатори чемпіонату гарантують, що всі відвідувачі будуть раді, незалежно від їхньої раси, релігії, статі чи сексуальної орієнтації, але також нагадують їм про необхідність поважати їхні права та культуру.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Лато закохався в Мексику, розстріляв Аргентину. «Ой, подарунок і пил у порожні ворота за 1:0»
Основне джерело фото: Twitter/@GrantWahl