Кава з гірким присмаком інтуїтивно здається сильнішою за каву з м’якшим присмаком. Чи справді так? Коротка відповідь не обов’язкова, але справа складніша. Багато залежить від способу помелу зерен, температури води і тиску під час заварювання, а також від чутливості рецепторів кожного з нас. Крім того, вміст кофеїну є не єдиним фактором, який має значення. Так який же настій насправді найміцніший?
На це питання, важливе для людей, які ставляться до кави як до засобу пробудження та бадьорості, намагаються відповісти фахівці. Концентрація кофеїну виражається в міліграмах на мілілітр (мг/мл). Наприклад, еспресо забезпечує 4,2 мг / мл кофеїну. Це приблизно втричі більше, ніж інші види, такі як кава з кавомашини або холодне браво. Але на цьому не можна зупинятися.
Концентрація та об’єм
Еспресо містить найбільше кофеїну з кількох причин. Зерна дрібного помелу, тому вони більше контактують з водою. Тиск, який виштовхує більше сполук у воду, також важливий. Коли заварювання займає більше часу, як і в інших видах цього напою, це більше не впливає на вміст кофеїну. Це пояснюється тим, що водорозчинний кофеїн виділяється відразу на початку процесу заварювання.
Еспресо дає нам найбільш концентрований продукт, доставляється в меншому обсязі (18-30 мл), ніж інші кавові напої.
Однак вміст кофеїну становить лише невелику частку того, що робить каву міцною. У процесі пивоваріння виділяються тисячі сполук, які впливають на аромат і смак. Кожен може спілкуватися з іншими, взаємодіяти та гальмувати або посилювати ефекти.
Наприклад, олії, відповідальні за пінку – піну на верхівці настою – легше екстрагуються за високої температури, високого тиску та тонкого помелу. Ці методи також забезпечують більш високий рівень розчинених твердих речовин, що означає менш водянисту консистенцію, але знову ж таки, все залежить від того, як ви вводите та розбавляєте кінцевий продукт.
Індивідуальна адаптація
Що ще більше ускладнює ситуацію: рецептори, які сприймають кофеїн та інші гіркі на смак сполуки, відрізняються від людини до людини. Вони залежать від генетичних умов і набутих смакових уподобань. Це означає, що той самий настій може мати різний смак для різних людей. Існують також індивідуальні відмінності в чутливості до кофеїну.
Основне джерело фото: Shutterstock