Поблизу популярного серед туристів острова Корчула хорватські вчені зробили надзвичайне відкриття на морському дні. Знайдено підводну дорогу, побудовану сім тисяч років тому, яка сполучала острів із стародавнім поселенням, яке століттями було затопленим під водою.
Хорватський університет Задара оголосив про незвичайне відкриття 7 травня в соціальних мережах. Повідомлялося, що археологи працювали під водою в затонулому неолітичному селі Соліне поблизу адріатичного острова Корчула. У якийсь момент дослідникам на морському дні здалися ретельно складені великі кам’яні плити, які утворили смугу шириною 4 метри.
Підводне відкриття в Хорватії
Дослідники встановили, що це була давня дорога, яка сполучала поселення Соліне, коли воно було ще на поверхні, з Корчулою, розташованою за 70 метрів. Радіовуглецевий аналіз збережених фрагментів деревини дозволив визначити, що поселення датується приблизно 4900 роком до н. Задарський університет поділився фотографіями та записами підводного відкриття у Facebook.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: На затонулому острові виявили руїни лікарні та кладовища
Затонуле поселення на дні моря
Університет також оголосив, що ще одне відкриття було зроблено під час досліджень у сусідній бухті Градіна, яка розташована на іншому боці острова Корчула. Також там були помічені дивні споруди на дні моря, які виявилися другим, майже ідентичним Соліне стародавнім поселенням. Знайдено на сайті включає Неолітичні артефакти, такі як крем’яні леза, кам’яні сокири та уламки жорен.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Затонулий континент під туристичним островом. Вчені переконані
Facebook/ Sveucilište u Zadru
Основне джерело фото: Shutterstock