На Марсі помітили ведмежу морду. Він складається з двох кратерів, затонулого пагорба та серії довгих розломів, які утворюють коло. Вчені вважають, що незвичайний «малюнок» на поверхні планети міг утворитися в результаті минулої вулканічної активності.
Марсіанські кратери бувають різних розмірів і форм. В одних ми бачимо обличчя людей, а в інших – тварин або предметів. Цього разу космічний корабель Mars Reconnaissance Orbiter зняв на камеру HiRISE геологічне утворення, що нагадує ведмежу морду.
Залишки вулканічного русла
Як зазначив координатор проекту HiRISE Альфред Мак’юен, «ведмежа» структура складається з двох кратерів (очей), частково зруйнованого V-подібного пагорба (ніс і щелепа) і розломів, що утворюють форму кола (контури Глава).
«Круговий малюнок тріщин може бути спричинений відкладенням пилу над закопаним ударним кратером», — пояснює Мак’юен. – Можливо, “ніс” – це залишки вулканічного або грязьового каналу, а сам пагорб може бути зроблений з лави або доісторичної грязі.
В даний час на Марсі немає вулканічної активності, але тисячі років тому планета була дуже активною в цьому відношенні, про що свідчить наявність вулканів. Одна з них, гора Олімп, є найвищою відомою горою в Сонячній системі
Геологічне утворення на Марсі у формі ведмежої мордиNASA/JPL-Caltech/UArizona
Обличчя в космосі
«Марсіанський ведмідь» – не єдине незвичайне геологічне утворення на Червоній планеті. Одним із перших було марсіанське обличчя, зафіксоване зондом «Вікінг» у 1970-х роках. Відтоді посадкові апарати та зонди зафіксували багато структур художньої форми, в тому числі знамените «усміхнене обличчя» — гігантський кратер Галле.
«Усміхнений» кратер Галле на МарсіESA/DLR/FU Берлін (Г. Нойкум)
Всесвіт сьогодні, Університет Арізони
Основне джерело фото: NASA/JPL-Caltech/UArizona