Запуск місії Theia II. Репортер TVN24 BiS Губерт Кієк жив у середовищі існування LunAres, тобто середовищі, яке імітує місячне середовище. В останні хвилини перед тим, як він втратив зв’язок із зовнішнім світом, він спілкувався з керівником проекту Лешеком Ожеховським і лікарем місії.
Проект LunAres здійснюється в дослідницькому центрі в Пілі (Великопольське воєводство). Його головна мета полягає в аналізі різних аспектів людських істот у космосі, як фізіологічних, так і технологічних. Місія Theia II 2023, в якій бере участь репортер TVN24 BiS Хуберт Кієк, є першою частиною цілорічної програми. У середовищі проживання шестеро «космонавтів» з Польщі, Німеччини та Мексики. Наш кореспондент виконує функції комунікаційного офіцера і висвітлюватиме експедицію до 18 лютого практично без зв’язку із зовнішнім світом. За життям на базі ми зможемо стежити в програмі «Наша людина на Місяці».
Наша людина на Місяці – репортаж
«Всі навчені»
– Ми готові, усі навчені, – сказав Лешек Ожеховський, директор житла LunAres незадовго до запуску. Попередньо учасники місії пройшли триденне навчання. Як зізнався в інтерв’ю Kijek Ожеховський, три дні, щоб «екіпаж познайомився, тобто зрозумів, з ким ти будеш сидіти під замком, — це дуже мало часу».
Він сказав, що завдання під час навчання базувалися на знайомстві учасників місії з середовищем, в якому вони перебуватимуть наступні кілька днів, «з усією інфраструктурою, як нею керувати, як тут пересуватися і як виконувати експерименти». На другий день Губерт Кієк склав випробування так званої космічної прогулянки. Керівник проекту додав, що такі прогулянки під час «місячної» ізоляції проводять через день. На третій день були заплановані медичні досліди, а також силові тренування.

Проект LunAres. Останні миті перед початком місії Theia IIТВН24 БіС
Що ж до людського тіла
Доктор Олександр Васньовський, лікар місії, розповів про те, як ув’язнення в такому середовищі може вплинути на організм людини. – Мені важко сказати, чи можна взагалі підготуватися до якогось експерименту, але ми намагаємося, щоб «космонавти» на борту були належним чином підготовлені фізично, морально і психологічно, – сказав він. – Моє завдання для кількох десятків місій – забезпечити безпечний курс і щоб злетів було стільки ж, скільки і посадок. Після передпольотного огляду астронавтів я буду віддалено стежити за їхнім здоров’ям протягом усіх двох тижнів після карантину, – пояснив він.
За словами Васньовського, під час попередніх місій, у яких він брав участь, були «різні кризові ситуації». «Нам доводилося мати з ними справу регулярно. На щастя, в підсумку виявилося, що всі цілий і неушкоджений, але деякі ситуації було важко передбачити. Декого з них довелося вивести з місії, інших лікували на борту дистанційно, навіть ізолювали, – сказав він.
«Те, що ми вивчаємо в LunAres, — це взаємодії між людьми, а також імунітет і вплив ізоляції на людей, а також мікробіом, тобто те, як змінюється наша бактеріальна флора», — пояснив він. – З попереднього досвіду ми знаємо, що через два тижні були порушення сну, споживання рідини, люди менше пили, але серйозних проблем зі здоров’ям у космонавтів у нас не було, що нас дуже радує, – додав він.
З якими труднощами зіткнеться Губерт Кієк під час місії LunAres? За перебігом його візиту на «позаземну» базу слідкуватимемо в серіалі «Наша людина на Місяці» на TVN24 BiS та tvnmeteo.pl.

«Наша людина на Місяці» – трейлер програмиТВН24 БіС
Основне джерело фото: ТВН24 БіС