Грибок пурпуровий хрящ, що вражає листяні дерева, викликав інфекцію у людини. Збудник викликав утворення абсцесу навколо трахеї індійського пацієнта. Ідентифікація гриба виявилася непростим завданням – це перший зареєстрований випадок зараження людини цим видом.
Прем’єра серіалу «Останній з нас» підвищила нашу обізнаність про захворювання, викликані грибками. Хоча найбільшу небезпеку несуть види, які атакують тканини тварин і людини, у рідкісних випадках патогени рослин також можуть інфікувати людей. Одна з них нещодавно була описана в журналі «Medical Mycology Case Reports».
>>>Дивіться також: У США поширюється небезпечний грибок. Смертність хворих досягає 60 відсотків
Незвичайний збудник
61-річний чоловік з Індії звернувся до лікарні з хрипотою, кашлем, фарингітом, втомою та труднощами з ковтанням. Його симптоми зберігалися протягом трьох місяців. У лікарні пацієнта направили на комп’ютерну томографію, яка виявила, що біля трахеї утворився абсцес, через який дихати важко.
Зразки гною, зібрані з інфікованого місця, були відправлені в лабораторію для ідентифікації збудника. Звичайні методи, мікроскопічний аналіз і лабораторне культивування збудника, однак, не дали результатів. Фахівці вирішили секвенувати генетичний код зразків, виявивши приналежність незвичайного збудника.
Як виявилося, чоловік був інфікований пурпуровою хондродерма (Chondrostereum purpureum). Це поширений грибок, також присутній у Польщі, який викликає смертельну хворобу дерев, відому як сріблястий лист. Це відповідало профілю пацієнта, рослинного міколога, чиї дослідження включали роботу з інфікованим рослинним матеріалом. Після загоєння абсцесу чоловік одужав.
Фіолетовий хрящ (Chondrostereum purpureum) – рис. ілюстративнийAdobe Stock
Грибки та інфекції
Як підкреслюють вчені, з мільйонів відомих нам видів грибів лише кілька сотень здатні вражати людей і тварин. Патогени рослин, як і збудники хвороб людини, є абсолютно новою та тривожною концепцією. Дослідники пояснюють, що якщо гриби здатні уникати імунної системи та виживати при 35-37 градусах Цельсія, вони можуть стати патогенними для людини. Люди з ослабленим імунітетом можуть бути особливо сприйнятливими до таких інфекцій. Поява нових грибкових захворювань також може бути викликана зміною клімату.
Нещодавно гриби, які можуть становити загрозу для людини, стали відомими завдяки «Останньому з нас», хітовому серіалу HBO. У цій постановці він стоїть за майже повним знищенням цивілізації Офіокордіцепс одностороннійодин із хижих грибів роду Офіокордіцепс. Хоча грибок поки що не становить загрози для людини, нові дослідження показують, що глобальне потепління допомагає йому адаптуватися до умов людського організму, що може зробити його небезпечнішим.
>>>Перевірте також: фіолетовий грибок заражає та вбиває павуків. Це двоюрідний брат зомбі-гриба з “Останнього з нас”
Telegraph, Звіти про випадки медичної мікології, tvn24.pl
Основне джерело фото: Adobe Stock