Підпалені краї неаполітанської піци не є канцерогенними, свідчать дослідження італійських вчених. Аналіз спалених фрагментів показав, що вони містять низьку кількість хімікатів, які можуть сприяти виникненню раку шлунково-кишкового тракту. Секрет безпеки піци полягає в її короткому часі приготування.
Справжня неаполітанська піца, випечена в дров’яній печі, дуже часто має злегка засмаглі краї. Ця особливість викликала занепокоєння гурманів, які побоювалися, що пригорілі частини можуть завдати шкоди здоров’ю. На симпозіумі «Неаполітанська піца між традиціями та інноваціями», організованому Флорентійською академією георгофілів, вчені дали відповідь на це питання.
Блюдо без акриламіду
За словами експертів, неаполітанська піца, випечена в дров’яній печі, на краях якої з’являються обвуглені шматочки, безпечна для здоров’я.
– Неаполітанська піца безпечна, і її підгорілі частини не викликають проблем, – підкреслив Мауро Морезі з Академії Георгофілі.
Морезі навів результати дослідження, проведеного групами вчених з університетів Неаполя та Вітербо. Вони вказують на те, що підгорілі частини неаполітанської піци мають низький вміст акриламіду – органічної хімікати, яка може утворюватися при високих температурах. Дослідження показують, що він потенційно канцерогенний і може сприяти виникненню раку шлунково-кишкового тракту.
Неаполітанська піца – ілюстративне фотоShutterstock
У співпраці з експертами
Експерти пояснили, що мала кількість цієї сполуки в найбільш пропеченій частині піци пояснюється дуже коротким часом випікання в дров’яній печі. Середній час випікання при 450 градусах становить близько 90 секунд.
«Щоб зробити наші результати послідовними та відтворюваними, ми співпрацювали з Енцо Коччіа, одним із найвідоміших виробників піци в Італії», — пояснив Паоло Масі з Неаполітанського університету Федеріко II, один із авторів дослідження. – Дослідження показують, що площа піци, яка горить, становить менше 3 відсотків від загальної ваги страви.
«Тож ми можемо з упевненістю сказати, що неаполітанська піца безпечна», — підсумував Морезі.
Основне джерело фото: Shutterstock