Світу представили робота, який може змінювати стан речовини з рідкого на твердий. Вчені створили його за допомогою магнітних частинок, вбудованих у галій, метал, який плавиться при низьких температурах. Натхненням для крихітного робота стала інтригуюча морська тварина.
Робот, виготовлений з металевого матеріалу з магнітними властивостями, був представлений в науковому журналі “Matter”. Його розробили вчені з Університету Сунь Ятсена, Чжецзянського університету та Університету Карнегі-Меллона в Пітсбурзі. Його найважливішою здатністю є здатність швидко, оборотно переходити між рідким і твердим станом. Щоб досягти цих властивостей, команда створила матеріал під назвою «магнітно активна перехідна речовина тверда рідина», вбудовуючи магнітні частинки в галій, метал з дуже низькою температурою плавлення всього 29,8 градусів за Цельсієм.
«Магнітні частинки відіграють тут дві ролі», — пояснює Кармел Маджіді з Університету Карнегі-Меллона, співавтор статті. – З одного боку, вони змушують матеріал реагувати на зміни в магнітному полі, що означає, що ви можете індуктивно нагрівати матеріал і викликати зміну фази. Магнітні частинки також надають роботам рухливість і здатність пересуватися.
На одному з відео робот після нагрівання розріджується і просочується крізь решітки клітки. Під впливом більш низьких температур він повертається до початкової форми.
Робот, що змінює форму, втікає з в’язниці[Cable News Network Inc. All rights reserved 2022]
Робот, що змінює форму, втікає з в’язниці[Cable News Network Inc. All rights reserved 2022]
Роботизований морський огірок
Дослідники пояснюють, що матеріал, що змінює форму, був натхненний морськими огірками, тваринами, які можуть переходити з жорсткого, колючого стану в м’який, вільно текучий стан для самозахисту. Традиційні роботи жорсткі та жорсткі, тоді як «м’якими», хоч і гнучкими, важко керувати. Як пояснює провідний автор дослідження Ченфен Пан з Чжецзянського університету, надання роботам можливості перемикатися між рідким і твердим станами надає їм більшої функціональності.
У майбутньому вчені сподіваються, що їх відкриття буде використано для біомедичних застосувань, наприклад, для видалення сторонніх тіл із травної системи, а також для інженерії – матеріал можна буде використовувати для ремонту бездротових ланцюгів і як універсальний кріпильний «гвинт».
«Те, що ми показуємо, — це одноразові демонстрації, — пояснює Маджіді. «Буде потрібно набагато більше досліджень, щоб розробити способи використання наших роботів для доставки ліків або видалення сторонніх предметів з тіла».
Робот, що змінює форму, втікає з в’язниці[Cable News Network Inc. All rights reserved 2022]
Основне джерело фото: [Cable News Network Inc. All rights reserved 2022]