Щури можуть рухатися в ритмі музики, свідчить дослідження вчених з Токійського університету. Навіть без попереднього навчання тварини синхронізували свої рухи з піснями. Найпростішим способом для них було качання під пісні зі швидкістю 120-140 ударів на хвилину, що люди також віддають перевагу.
Рухатися в ритмі музики досі вважалося типово людською навичкою. Синхронізація ритму – це складний процес, який полягає в розпізнаванні ритму, реагуванні на нього та передбаченні його подальших змін. Однак дослідження, опубліковане в Science Advances, доводить, що ми не єдині ссавці, які «відчувають ритм».
Моцарт, Queen і Леді Гага
Щоб перевірити почуття ритму у щурів, дослідники з Токійського університету оснастили тварин бездротовими мініатюрними гіроскопами, які вимірювали навіть найменші рухи їхніх голов. Тваринам були представлені хвилинні вирізки різних творів, від Сонати Моцарта для двох фортепіано K.448 до «Born This Way» Леді Гаги та «Another One Bites The Dust» Queen. Твори грали в чотирьох різних темпах, що відповідали 75, 100, 200 і 400 відсоткам. темп оригіналу. Люди-слухачі, які також носили гіроскопи на своїх навушниках, були використані як контрольна група.
Результати показали, що синхронізація ритму у щурів була найбільш вираженою в діапазоні 120-140 ударів на хвилину (BPM) незалежно від треку. Команда також виявила, що і щури, і люди рухалися в однаковому ритмі, але чим більше прискорювалася музика, тим менш охоче учасники кивали головами.
– Щури виявляли вроджене відчуття ритму, слухаючи пісні з темпом 120-140 BPM (ударів на хвилину – прим. ред.), що є тим, що люди віддають перевагу, пояснює Хірокадзу Такахаші, провідний автор дослідження. – Слухова кора, яка обробляє звуки в мозку, також була налаштована на цей темп. Нам вдалося з’ясувати це за допомогою математичної моделі адаптації мозку.
Щури можуть погойдуватися в такт музиціІто та інші / Токійський університет
Звукосприйняття
Перед початком дослідження команда висунула дві гіпотези. Перший з них припускав, що оптимальний темп музики для тактування буде залежати від виду, і у маленьких тварин він буде швидше, ніж у людини.
Такахаші пояснює, що зібрані дані схиляють терези на користь другої гіпотези про те, що існує певна постійна чутливість до ритму, однакова для різних видів. Це означає, що здатність рухових систем людини рухатися під музику може бути більш поширеною у тваринному світі, ніж вважалося раніше.
«Після досліджень за участю 20 людей і 10 щурів результати показують, що оптимальний темп пов’язаний із властивостями мозку», — сказав Такахаші. – Це показує, що мозок тварин може бути корисним для пояснення механізмів музики.
Щури можуть погойдуватися в такт музиціІто та інші / Токійський університет
Наукові досягнення Токійського університету
Основне джерело фото: Іто та інші / Токійський університет