Безсоння є одним з найпоширеніших розладів сну. Як показує аналіз американських дослідників, ми часто можемо посилити цю проблему самі і абсолютно несвідомо. Усунення цієї єдиної звички може допомогти нам швидше заснути.
Згідно з новими дослідженнями, люди, які страждають безсонням, можуть неусвідомлено зробити свій стан ще більш виснажливим. Діяльністю, яка може погіршити їхній стан, є спостереження за годинником або контроль часу (відомий як TMB). поведінка, що стежить за часом). Відповідно до аналізу, нещодавно опублікованого в науковому журналі «Primary Care Companion for CNS Disorders», це може посилити безсоння, посилити розчарування, а також призвести до частішого використання снодійних.
Дослідники повідомили, що TMB може негативно впливати на безсоння та посилювати негативні емоції, що призводить до частішого погляду на годинник, що призводить до механізму порочного кола.
«Люди переживають, що не висипаються, тому починають оцінювати, скільки часу їм знадобиться, щоб знову заснути, і коли їм потрібно буде встати», — сказав клінічний психолог Спенсер Доусон з Університету Індіани в Блумінгтоні, США. — Це не та діяльність, яка допомагає заснути. Чим сильніше ви відчуваєте стрес, тим важче вам заснути, сказав він.
Обстежено п’ять тисяч пацієнтів
Доусон і його колеги проаналізували інформацію про сон майже п’яти тисяч пацієнтів, які заповнили анкети в центрі медицини сну в Арізоні. Респондентів запитували про тяжкість їхнього безсоння, тривалість часу, який вони проводили, дивлячись на годинник вночі, їхню поведінку, коли намагалися заснути, і частоту вживання снодійних.
Наступним кроком команда використала посередницький аналіз, де окремі змінні порівнюють одна з одною, щоб знайти асоціації. У цьому випадку безсоння було причиною, вживання снодійних — наслідком, а спостереження за годинником — ймовірним «посередником» у трьох змінних. Вони виявили, що люди, які страждають як безсонням, так і пов’язаними з ним психічними захворюваннями, частіше повідомляють про те, що дивляться на годинник і приймають ліки.
Дослідники також запитали про емоції, пов’язані з TMB. Потім вони пов’язали це розчарування з використанням ліків, які допомагають їм швидше заснути. Це дуже важливий доказ на підтримку гіпотези про те, що перегляд годинника вночі може викликати потребу в ліках. Отримане розчарування лише погіршує безсоння.
«Ми виявили, що моніторинг часу головним чином впливає на використання снодійних препаратів, оскільки він посилює симптоми безсоння», — додав Доусон. Це був не єдиний фактор. Дослідники виявили, що розчарування через те, що ми не можемо заснути, однаково важливе, коли маємо справу з безсонням.
Як підтримку для респондентів вони рекомендували різні види терапії для полегшення розчарування або використання снодійних.
Фази снуPAP
Чим менше, тим краще
Дослідження проводилося в рамках ширшого погляду на снодійні – як за рецептом, так і без нього. Підсумовуючи, вони мають певні довгострокові ризики для здоров’я. На думку вчених, чим менше людей ними користуються, тим краще. Виявляється, ефективним рішенням, щоб не користуватися ними, може бути просто не дивитися на годинник, намагаючись заснути.
«Однією з речей, які люди могли б зробити, було б перевернути годинник догори дном або накрити його, зняти розумний годинник, взяти свій телефон, щоб просто не перевіряти час», — каже Доусон. «Немає місця, де дивитися на годинник було б особливо корисно», — додав він.
sciencealert.com, tvnmeteo.pl
Основне джерело фото: Shutterstock