Сон у приміщеннях зі штучним освітленням може збільшити ризик розвитку діабету до 28%. – тривожать вчені в журналі «Діабетологія». У листопадовому номері журналу опубліковані результати дослідження, проведеного на групі з майже 100 000 дорослих.
Китайська група дослідників показала, що люди, які постійно перебували під дією штучного освітлення вночі, демонстрували вищий рівень глюкози в крові. У них також була більша ймовірність розвитку інсулінорезистентності та діабету. За даними дослідників, сон при штучному освітленні може бути причиною до 9 мільйонів випадків діабету серед дорослих китайців.
Сон у штучно освітлених приміщеннях підвищує ризик розвитку діабету
У роботі, опублікованій в журналі «Diabetologia», дослідники використовували дані про 98 658 осіб, зібрані в 2010 році в рамках загальнонаціонального дослідження NCD Surveillance Study в Китаї. Потім учасники відповідали на низку запитань, пов’язаних із способом життя, історією хвороби, демографією та минулими захворюваннями інших членів родини. Дослідники порівняли результати опитування зі зразками крові учасників і супутниковими знімками, які вимірювали рівень освітленості в районі проживання респондентів.
Сон в освітленій кімнаті може збільшити ризик розвитку діабетуShutterstock
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Сови» частіше хворіють серйозними захворюваннями. Вони більше схильні до ризику при діабеті 2 типу та серцевих нападах
Проаналізувавши дані, вони виявили, що люди, які живуть у районах із високим рівнем штучного освітлення вночі, приблизно на 28 відсотків частіше хворіють на діабет, ніж ті, хто живе в районах із меншим рівнем штучного освітлення. «Ця робота підтверджує попередні дослідження про потенційно шкідливий вплив світла вночі на метаболічні функції та ризик діабету», — сказала CNN доктор Філліс Зі, експерт із сомнології (медицини сну).
У березні цього року команда вчених під її керівництвом опублікувала власне дослідження про вплив сну при штучному освітленні на групу здорових двадцятирічних людей. Вже після однієї ночі, проведеної в кімнаті зі слабким джерелом штучного освітлення, в учасників експерименту підвищився рівень цукру в крові.
Цукровий діабетМарія Самчук, Адам Земенович/PAP
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Спите менше п’яти годин на добу? Вам загрожують хронічні захворювання
Основне джерело фото: Shutterstock