Уламки Титаніка все швидше поглинає океан. Його корозійний корпус поїдають раніше невідомі бактерії, що харчуються металом, повідомляє у вівторок британський Independent. Газета наводить результати останнього огляду знаменитого корабля. Експерти прогнозують, що затонулий корабель, що лежить на дні Атлантичного океану, незабаром може повністю розвалитися.
Уламки знаменитого трансатлантичного лайнера RMS Titanic лежать на дні Атлантичного океану приблизно в 650 кілометрах на схід від канадської провінції Ньюфаундленд. Наприкінці липня його в черговий раз відвідали дослідники компанії OceanGate Expeditions, яка досліджує уламки за допомогою підводного човна «Титан». У понеділок вони оголосили результати своєї експедиції.
Як було зазначено, “Титанік”, який перебуває на глибині приблизно 3800 метрів, перебуває у помітно гіршому стані, ніж був роком раніше. «Він природним чином поглинається океаном», — сказав Стоктон Раш, який очолював останню експедицію до уламків «Титаніка». У 2021 році його компанія також підтвердила, що внаслідок розпаду уламків були, серед іншого, поки щогла корабля не завалиться.
Металоїдні бактерії
Унікальний вид глибоководної бактерії Halomonas titanicae відповідає за все більш швидке руйнування уламків Титаніка. Вони харчуються залізом і сталлю з корабля, залишаючи після себе іржаві утворення у формі бурульок. Ці бактерії вперше були виявлені в 2010 році на Титаніку, який запам’ятається такою назвою. Утворення, утворені цими бактеріями, дуже крихкі, і в результаті весь уламок руйнується все швидше і швидше.
У 2011 році дослідники прийшли до висновку, що уламки Титаніка незабаром можуть перестати існувати в результаті дії цих металоїдних бактерій. – Я думаю, що до “Титаніка” залишилося років 15 або 20. Я не думаю, що у нього більше часу, сказала доктор Генрієтта Манн з університету Далхаузі в Канаді, яка досліджувала уламки. Недавнє дослідження Титаніка може підтвердити ці прогнози.
Затонулий корабель і природне середовище
Завдяки фільмам, знятим екіпажем «Титана», спеціальна дослідницька група також намагається дізнатися більше про те, як затонулий корабель, що лежить на дні Атлантичного океану, впливає на навколишнє середовище.
Це поєднання біології, екології, археології та ГІС-картографування (лазерне сканування поверхні – ред.) робить унікальний внесок у дослідження Титаніка і, що, можливо, важливіше, дна океану. Сьогодні ми маємо кращі карти поверхні Місяця, ніж карти океанів Землі, і це має змінитися, сказав Стів Росс, головний науковий співробітник OceanGate Expeditions.
– Ми знаємо, що корабельні аварії впливають на дно океану десятиліттями, навіть століттями. «Титанік» надає унікальне глибоководне дослідження того, як штучні споруди впливають на природні елементи та мешканців, і як ці структури підтримують або впливають на морські екосистеми, додав він.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Уламки Титаніка захищені спецконтрактом. «До нього ставитимуться з належною чуйністю та повагою»
Одна з найвідоміших катастроф в історії
«Титанік» вирушив у свій перший рейс 10 квітня 1912 року. Корабель вирушив із Саутгемптона до Нью-Йорка. На борту було близько 2200 осіб. У ніч з 14 на 15 квітня британський океанський лайнер зіткнувся з айсбергом і дуже швидко затонув. В результаті катастрофи загинуло понад 1500 людей.
Протягом багатьох років багато митців зі світу культури зверталися до трагедії 1912 року. Одним із найвідоміших є Джеймс Кемерон, який у 1997 році в оскароносному фільмі «Титанік» представив долю пасажирів пароплава. Через роки картина отримала свою 3D-версію. Згадали про трагедію і представники світу музики, такі як Боб Ділан і Леді Панк.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Трюфель і шафран для першого сорту, крекери для третього. Після обіду вони зіткнулися з айсбергом