У лісовій інспекції Валбжиха фотопастка зафіксувала ссавця, якого рідко можна побачити в природних умовах. – Цей маленький лісовий привид – горностай, – каже спеціаліст лісової служби Матеуш Майхжик, автор запису.
Горностай є охоронним видом у Польщі. Хоча він широко поширений, місцями він рідкісний і, звичайно, не дуже помітний. Мешкає в різноманітних місцях проживання, але віддає перевагу заболоченим місцевостям, таким як береги річок і озер. Його найбільша перевага — спритність. Чудово лазить, чудово бігає, чудово плаває, протискується крізь щілини.
– Вони воліють ховатися в щілинах між корінням, під поваленими колодами, в господарських будівлях або в купі каміння. Ця конкретна особина, поблизу місця запису, має нору, сховану між корінням старої липи, прямо на струмку, з видом на галявину, – розповідає Матеуш Майхжик, працівник Інспекції лісового господарства Валбжиха.
Безперервне годування
Майчжик – автор запису. Він знав про горностая, який живе в околицях Ломніцького лісництва, але встановив там камеру для спостереження за лісом. Тварину зафіксували випадково. У горностаїв біла нижня частина тіла та коричнева спина влітку, а взимку вони повністю білі, за винятком хвоста з чорним кінчиком, який, як ви бачите на відео, є чудовим камуфляжем.
– На відео ми бачимо горностая, який шукає їжу. Цей звір активний всю зиму. У нього настільки швидкий обмін речовин, що йому потрібно постійно їсти. Навіть кілька годин без їжі можуть загрожувати його життю, – додає фахівець лісової служби.
Горностай, знятий камерою
За мишами ганявся, куниць не любить
Матеуш Майхжик наводить ще цікаві факти про горностая. У давнину приручених горностаїв і ласок тримали на фермах для знищення мишей. Лише пізніше цю роль почали виконувати коти.
«У місцях, де ми спостерігаємо горностая або ласку, ми можемо з високою ймовірністю припустити, що куниці в цьому районі не буде, тому що обидва види успішно уникають своїх більших родичів», – говорить він.
Основне джерело фото: Валбжихське лісництво