Гекон пережив подорож з Єгипту до Манчестера у Великобританії в ящику з полуницею. Тварина загубилася серед фруктів, призначених на експорт. Малюк у хорошому стані, але експерти наголошують, що йому дуже пощастило – холодна англійська зима не сприяє рептиліям із теплих країн.
Незвичайне відкриття минулого тижня зробив житель Манчестера, який купив у місцевому магазині ящик полуниці з Єгипту. Жінка поставила фрукти в холодильник, але коли захотіла їх з’їсти, то помітила «маленьку голівку», яка стирчала з-поміж полуниць.
Від Єгипту до Манчестера. Гекон в ящику з полуницею
Жінка не втратила холоднокровності. Вона обережно перемістила мініатюрну рептилію, довжина якої становила близько 2,5 сантиметрів, у пластикову ванну, а потім зв’язалася з Королівським товариством із запобігання жорстокому поводженню з тваринами (RSPCA), організацією порятунку тварин в Англії та Уельсі.
«Коли я побачила цю крихітну рептилію, я не могла в це повірити», — каже вона.
Як виявилося, в полуниці оселився плямистий гекон (Tarentola annularis). Тварина, ймовірно, загубилася серед фруктів у Єгипті та пройшла весь шлях до Великобританії – понад 4000 кілометрів – у своїй упаковці. Ящірку підібрав один з інспекторів організації і відвіз у ветеринарний центр, який займається лікуванням екзотичних видів. Крім відсутності хвоста, який з часом повинен відрости, гекон вийшов неушкодженим зі своєї пригоди.
«Коли мені сказали підібрати безбілетного пасажира, я подумав, що це більша тварина. Коли я відкрила коробку, мені довелося подивитися, щоб побачити ящірку», – додає волонтер Рейчел Хендерсон, яка опікувалася геконом. – Поняття не маю, як такий маленький витримав таку довгу подорож у закритому контейнері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ведмідь зробив чотири сотні селфі
Гекон пройшов у коробці понад 4000 кілометрів RSPCA/Ніката Моран
Гості з особливими потребами
За словами представника організації Reptilia Exotic Animal Rescue, куди потрапив гекон, маленькі рептилії відносно часто залишають свою батьківщину безбілетними.
– На даний момент у нас є кілька особин з різних континентів, – пояснює він, – Цей малюк дуже добре прижився в новому середовищі, і як тільки закінчиться період карантину, він зможе поїхати в новий дім.
Тварини, які приїхали з-за кордону, наприклад гекони, можуть мати особливі потреби, зокрема відповідну температуру повітря, освітлення та вологість. RSPCA зазначає, що холодна британська зима смертельна для холоднокровних геконів, і випуск їх у дику природу в більшості випадків смертельний. Тварин слід звертатися до заводчиків, зоопарків або фондів, які мають необхідні знання та умови для належного догляду за ними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми назвали її Ропуходілла”. Гігантська амфібія важила майже три кілограми
Гекон пройшов у коробці понад 4000 кілометрів RSPCA/Ніката Моран
Гекон пройшов у коробці понад 4000 кілометрів RSPCA/Ніката Моран
Основне джерело фото: RSPCA/Ніката Моран