Віктор Орбан, вітаючи президента Молдови Майю Санду, спробував поцілувати їй руку. Запис із саміту Європейського політичного співтовариства в Кишиневі став хітом мережі. Він поділився та прокоментував радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. «Цього не було в записі, правда?» – написав він у Twitter.
Відео було знято під час другого саміту Європейського політичного співтовариства в Кишиневі 1 червня. На ньому зображено Віктора Орбана, який йде по червоній доріжці до президента Молдови Май Санду. Коли вона простягає руку на знак вітання, прем’єр-міністр Угорщини тисне їй руку і нахиляється, щоб поцілувати її. Тоді Санду рішуче відводить руку, даючи зрозуміти, що він цього не хоче.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: П’ять революцій, у тому числі три Маі Санду
Опубліковане в соціальних мережах відео подивилися сотні тисяч людей. Nexta прокоментувала привітання як “незручне для Орбана”. «Ця жінка має більше гідності, ніж кілька урядів ЄС, так складаються легенди!» – написав один із молдовських користувачів Twitter. У свою чергу радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко зазначив, що поведінка Орбана, “ймовірно, не в протоколі?”
Поцілунки в руку – коли це дозволено
«Цілувати жіночі руки під час вітання є абсолютним помилкою в офіційних і професійних ситуаціях», – зазначив проф. доктор хаб. Міхал Івашкевич у тексті «Про мистецтво вітання», опублікованому кілька років тому на порталі «Gazeta Police». «Прийнятно цілувати руку жінці, яку вітають і дарують квіти через підвищення чи ювілей», – додає він.
Віктор Орбан і Майя Санду на саміті EWP у КишиневіВадим Гірда/Associated Press/East News
Саміт EWP у Молдові
Майя Санду провела саміт Європейського політичного співтовариства, організований у столиці Молдови. Підґрунтям зустрічі, на яку були запрошені 47 глав держав і урядів та керівників інституцій ЄС, стало вторгнення Росії в Україну та дестабілізація європейської безпеки. Теми включали спільні зусилля для миру та безпеки, стійкість та енергетичний перехід, а також розвиток інфраструктурних зв’язків.
Перший саміт Європейського політичного співтовариства відбувся 6 жовтня 2022 року в Празі, в якому взяли участь 44 країни. Наступні саміти проводяться по черзі в країнах-членах Європейського Союзу та країнах-партнерах. Європейське політичне співтовариство – це організація, яка зміцнює співпрацю між європейськими країнами, які поділяють демократичні цінності.
Саміт Європейського політичного співтовариства в МолдовіPAP/EPA/ПІТЕР КЛАУНЦЕР
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Радник Зеленського про “абсурдну позицію” Орбана «Це свідоме виправдання агресора»
twitter.com/Gerashchenko, gazeta.policja.pl, tvn24.pl
Основне джерело фото: Вадим Гірда/Associated Press/East News