Від 670 мільйонів до 1,3 мільярда людей, особливо молодь, можуть брати участь у «небезпечних практиках прослуховування», що прискорює проблеми зі слухом. Автори нового дослідження закликають вживати профілактичних заходів ще до того, як у нас виникнуть перші захворювання, пов’язані зі слухом.
Підлітки та молоді люди часто слухають музику надто голосно та надто довго – до таких висновків прийшла команда американських дослідників після проведення метааналізу наукових статей про небезпечні практики прослуховування, опублікованих у 2000-2021 роках у трьох базах даних. Вони опублікували результати в статті в онлайн-журналі BMJ Global Health.
Команда підрахувала, що від 670 мільйонів до 1,35 мільярда людей у віці від 12 до 34 років у всьому світі «можуть брати участь у небезпечних практиках прослуховування», піддаючи їх ризику втрати слуху в майбутньому. Лорен Діллард з Медичного університету Південної Кароліни, консультант Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і співавтор дослідження, сказала CNN, що тривалий вплив високого звуку може пошкодити ваш слух або навіть спричинити його повну втрату. .
Безпечний рівень шуму
Центри з контролю та профілактики захворювань, агентство федерального уряду США, яке займається профілактикою, моніторингом і контролем захворювань, називає «безпечним рівнем шуму» рівень близько 85 децибел при впливі протягом 40 годин на тиждень. Дослідження показують, що прослуховування музики протягом 2,5 годин на день у потрібний час дорівнює 92 децибелам. Однак дані, проаналізовані вченими, показують, що, використовуючи смартфон і навушники для цієї мети, ми часто вибираємо гучність близько 105 децибел.
Для порівняння, природні звуки в природі коливаються від 0 до 35 децибел. Вуличний шум, шум у торговому центрі, на роботі чи в школі зазвичай знаходиться в діапазоні 70-90 децибел і вважається, що такий рівень інтенсивності звуку негативно впливає на нервову систему. Звуки вище 90 децибел (наприклад, звуки бензопили або відбійного молотка) вже дуже небезпечні для здоров’я, а шум, що перевищує 130 децибел (наприклад, старт винищувача), вібрує наші внутрішні органи, пошкоджуючи їх і призводячи до різних захворювань (можливо, напр. остаточно пошкодити ваш слух).
Від 670 мільйонів до 1,35 мільярда людей у віці від 12 до 34 років у всьому світі «можуть брати участь у небезпечних практиках прослуховування».Shutterstock
Професор аудіології з Університету Преторії Де Вет Свейнпол, який не брав участь у дослідженні, про яке повідомляє CNN, сказав, що метааналіз надав «переконливі докази того, що втрата слуху має бути пріоритетом для здоров’я». «Повідомлення таке: насолоджуйтесь музикою, але будьте в безпеці».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як покращити слух у гучних місцях? Вчені рекомендують відповідну підготовку
Не будемо недооцінювати сигнали
Діллард зазначив, що шум у вухах може бути ознакою того, що ми слухаємо музику занадто голосно. Але як запобігти пошкодженню слуху до того, як ми зіткнемося з його першими симптомами? Експерт стверджує, що не варто недооцінювати сигнали від пристроїв, на яких ми слухаємо музику. Деякі з них надсилають повідомлення про занадто великий обсяг. «Якщо ваш пристрій повідомляє, що ви слухаєте на небезпечному рівні, зменште гучність і слухайте музику коротше», — сказала вона CNN.
Вона каже, що експерти «не можуть остаточно судити», які навушники є найбезпечнішими, але вона рекомендує використовувати ті, які зменшують фоновий шум. Це може полегшити прослуховування тихішої музики. «Слух — це почуття, яке з’єднує нас із людьми, яких ми любимо», — сказав професор аудіології Де Вет Свейнпол. – Турбота про наш слух є ключем до підтримки здорових стосунків і загального здоров’я та благополуччя. Профілактика у молодих дорослих має вирішальне значення, щоб уникнути раннього початку та прискореної вікової втрати слуху.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ВООЗ: Майже 40 відсотків молодих людей ризикують втратити слух через прослуховування гучної музики
Основне джерело фото: Shutterstock