Нове дослідження показує, що надмірне вживання алкоголю змінює сигналізацію в мозку, що заважає здатності приймати рішення та контролювати імпульси, стимулюючи продовження вживання алкоголю. На думку їх авторів, відкриття, зроблене завдяки дослідженням на мишах, може сприяти розробці нових стратегій допомоги залежним.
Не існує безпечної дози алкоголю, яка б не впливала негативно на організм. «Немає значення, скільки ви п’єте — ризик для здоров’я людини, яка п’є, починається з першої краплі будь-якого алкогольного напою», — пояснила доктор Каріна Феррейра-Борхес у заяві The Lancet Public Health, опублікованій на початку цього року на сайті World Health. Веб-сайт організації (ВООЗ). Результати останнього дослідження проливають світло на вплив алкоголю, що викликає залежність.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пластик викликає багато захворювань, від астми до раку. Хто найбільше піддається ризику
Як працює залежність
Дослідники опублікували свої детальні висновки в травневому номері наукового журналу Brain Behavior and Immunity. Вчені з кількох американських університетів, зокрема Університету штату Нью-Йорк у Бінгемтоні, вирішили перевірити, як вживання різної кількості алкоголю впливає на мозок мишей. Їхні дослідження показали, що залежні миші — порівняно з тими, які вживали помірну кількість алкоголю — мали вдвічі більше клітин у префронтальній корі головного мозку, які виробляють інтерлейкін-1, зокрема IL-1β. У залежних гризунів посилилося запалення в мозку і секретовані речовини, які пригнічують нервові сигнали. Ці зміни зберігалися навіть після відміни алкоголю.
У нормальній роботі, наприклад під час інфекції, L-1β викликає швидку тимчасову запальну відповідь, яка видаляє загрозливий агент. Тим часом, хронічне вживання алкоголю підтримує постійне запалення в мозку, яке може призвести до дедалі більшого пошкодження нейронів, пояснюють дослідники. Це може бути пов’язано з із спостережуваним зниженням когнітивних здібностей у залежних людей і порушенням здатності приймати рішення, що, у свою чергу, спонукає до продовження вживання алкоголю.
На думку дослідників, нові відкриття мають шанс використати для розробки кращих методів допомоги людям із залежністю від алкоголю та, можливо, інших психоактивних речовин. Препарати, які блокують дію IL-1β, вже доступні на ринку сьогодні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Через хворобу втратив роботу, змушений був переїхати, йому погрожували звинуваченнями. Його організм самостійно виробляє алкоголь
Основне джерело фото: Shutterstock