З суботи на неділю час зміниться. Це означає, що ми зможемо спати на годину довше. Однак така зміна абсолютно не впливає на наше самопочуття. Лікар Міхал Скальський розповів на TVN24 про те, як боротися з безсонням у цей важкий для деяких людей час.
Перехід з літнього на зимовий час відбудеться в ніч із суботи на неділю (29/30.10). Стрілки годинників переводять з 3:00 ночі на 2:00 ночі. Це означає, що ми зможемо спати на годину довше.
– Зміну часу винайшли сто років тому як частину економії, – сказав Міхал Скальський, психіатр, доктор медичних наук із клініки лікування розладів сну кафедри та клініки психіатрії Медичного університету Варшави в суботу, TVN24. З медичної точки зору, додав він, ця процедура не приносить користі. – Не має значення, спимо ми на годину довше чи менше, проблема в тому, що змінюється весь ритм. Все наше тіло, шлунок і серце працюють в циркадному ритмі, – пояснив він.
>>> ЧИТАТИ: Їдемо на годину довше
Зсув часу в ЄвропіPAP – Малгожата Латос
Переведення часу на зиму 2022. Як ми можемо допомогти своєму організму?
Як зауважив доктор Скальскі, ми встанемо, коли ще світатиме, але темніє набагато швидше. – Пам’ятайте, що світло є фундаментальним у регулюванні нашого циркадного ритму, і це впливає на наш настрій. Фототерапія є, наприклад, одним із методів лікування депресії. Є таке поняття, як сезонна депресія, і я думаю, що вона вражає близько десятка відсотків поляків. Він полягає в тому, що настрій, ця життєва енергія зменшується зі скороченням тривалості дня, – зазначив експерт.
Як ми можемо допомогти своєму тілу пережити зміну часу? – Ви повинні морально підготуватися до цього, усвідомлювати, що організму доведеться трохи адаптуватися до цієї зміни часу, – сказав Скальскі. Він додав, що якщо ми не висипаємося і у нас погіршується настрій, то треба пережити цей важкий період і переналаштувати організм. – Це трохи схоже на зміну часового поясу, – додав експерт.
Зимовий часАдам Земенович / PAP
Гігієна сну – що це таке, що це?
У такі періоди неважко знайти проблеми із засипанням. Скальскі підкреслив, що людям з такими недугами слід більше стежити за гігієною сну. яка вона Це звички, які повинні забезпечити нам регулярний здоровий сон.
– Спальня має бути тихим і темним місцем, в цьому місці ми тільки спимо, не читаємо і не дивимося там телевізор, – сказав лікар. Люди з проблемами сну повинні знати, що ліжко – це місце, де просто необхідно заснути. Якщо сон не йде, варто подбати про щось інше. — Якщо ми зараз маємо проблеми із засинанням, не потрібно змушувати себе. Краще посидіти таку годину довше і подивитися телевізор, зайнятися чимось перед сном, – зауважив гість TVN24.
Скальскі пояснив, що найстрашніше в безсонні не те, що ми спимо лише кілька годин, а те, що «ми лежимо і дивимося в стелю», рахуємо баранів, що значно підвищує рівень тривожності та дезорганізує наш організм. – Якщо ми лежимо в ліжку, ми, природно, думаємо в основному про сон, – сказав експерт. Він додав, що медитація лише погіршує наш стан, не допомагає заснути, тому, якщо не вдається заснути, варто зайнятися чимось іншим, а не думати про це.
Переміщення годинників у світіPAP / Małgorzata Latos, Maciej Zieliński

Зміна часу, як це впливає на організмTVN24
Основне джерело фото: Shutterstock