Міністр енергетики Австрії Леоноре Гевеслер заявила, що австрійський бізнес буде працювати над альтернативними природному газу джерелами, наскільки це можливо, насамперед на основі сирої нафти. Наразі триває робота над відповідними постановами.
У вівторок агентство Reuters повідомило міністру енергетики Австрії Леоноре Гевесслер, яка оголосила на прес-конференції, що її міністерство працює над указом, який зобов’язує промисловість і комунальні підприємства працювати з джерелами, альтернативними природному газу, особливо сирою нафтою, коли це можливо.
Австрія. Бізнес полягає в тому, щоб шукати інші джерела енергії
– Електростанціям і промисловим компаніям буде доручено модернізувати свої дворежимні системи в міру технічної та економічної можливості. Це означає, що електростанції можуть працювати як на природному газі, так і на інших джерелах енергії – здебільшого це буде сира нафта, сказав Гевесслер.
Глава австрійського міністерства енергетики зазначив, що документ, який має підписати головний комітет нижньої палати австрійського парламенту, спрямований на великих споживачів газу, а найбільший потенціал має опалення, яке полягає у відкачуванні гарячої води з теплоцентралі до будинків споживачів. «У Відні, найбільшому центрі централізованого теплопостачання Австрії, велика частина теплоцентралей працює на газі», – додає Reuters.
Зустріч з фахівцями з газосховищ
Прес-конференція відбулася після зустрічі Гевеслера з експертами зі зберігання газу в країні, яка була скликана “через уповільнення обсягів газу, відпущеного в сховища минулого тижня”. За словами міністра, «відтоді ця цифра зросла». Вона додала, що немає необхідності переходити на другий рівень триетапного газового аварійного плану, повідомляє Reuters.
Як нагадало агентство, Австрія отримує 80 відсотків. природного газу з Росії, але більша частина електроенергії надходить від гідроелектростанцій і використовує відносно мало газу на електростанціях. Однак газ відіграє важливу роль у таких галузях промисловості, як сталеливарна та паперова, а також у сфері теплопостачання. Після вторгнення Росії в Україну Австрія шукає альтернативні джерела газу, намагаючись заповнити свої газові сховища до початку опалювального сезону восени.
Основне джерело фото: Shutterstock