COVID-19 може призвести до зниження функціонування мозку у вигляді різних дефіцитів, втрат у функції нашого мозку, – сказав доктор Павел Гжесьовський в ефірі TVN24. Він додав, що “механізм цих дефектів пояснюється тим, що судини, які несуть кров до мозку, пошкоджуються, в цих судинах утворюються мікротромби і це призводить до відмирання фрагментів мозкової тканини”.
Доктора Павла Гжесьовського, експерта Вищої медичної ради з питань епідемічних загроз, телеканал TVN24 запитав про слова вірусолога, професора Влодзімєжа Гута, який сказав, що одним із спостережуваних наслідків переходу від COVID-19 є «загальне зниження мозок”. – Це своєрідне спрощення у розумінні зниження функціонування мозку у вигляді різних дефіцитів, втрат наших функцій мозку – пам’яті, концентрації. Наприклад, слова іноземною мовою випадають із пам’яті, сказав Гжесьовський.
Ковідне відділення в лікарніЛешек Шиманський / PAP
Гжесьовського про мікротромби в мозку та відмирання фрагментів мозкової тканини
– Це явища, які ми спостерігаємо з самого початку, але на даний момент механізм цих втрат пояснюється тим, що судини, які несуть кров до мозку, пошкоджуються, в цих судинах утворюються мікротромби і через це утворюються фрагменти мозкової тканини. вмирати. Це призведе до втрати мозку і в цих областях втрати функції, тобто погіршення нашого функціонування в навколишньому середовищі, на роботі, – пояснив він.
Це мікроінсульти, мікротромби, які закупорюють судини, які кровопостачають мозок. Ви не бачите таких симптомів, як у нас емболія великої судини, яка зазвичай проявляється якимись паралічами, порушеннями мови, втратою свідомості, судомами. Ми не бачимо тут таких симптомів, тому що ці згустки стосуються крихітних судин, які несуть кров до кори головного мозку. Ми бачимо це скоріше за втратою певних функцій, аніж за неврологічними симптомами, – зазначив фахівець.
Основне джерело фото: Лешек Шиманський / PAP