Двом лікарням у Лондоні довелося скасувати операції та направити важкохворих пацієнтів в інші установи після того, як інформаційні системи перестали працювати через рекордну спеку в середині липня, повідомляють британські ЗМІ. «Хаос», як описують ситуацію лікарі, тривав майже три тижні. Вони визнають, що це загрожувало безпеці пацієнтів. Директор обох закладів вибачився перед пацієнтами, їхніми родинами та персоналом за проблеми, які виникли внаслідок збою.
У середині липня Британію вразила безпрецедентна хвиля спеки, коли у Великобританії вперше зафіксували температуру вище 40 градусів за Цельсієм, причому відразу в багатьох місцях. Надзвичайно висока температура створює велике навантаження на інфраструктуру по всій країні. Однією з найгарячіших точок на карті став Лондон із серією пожеж і аварій, пов’язаних із спекою.
Під час кульмінації спеки, 19 липня, у лікарнях св. Гай і св. Томаша в Лондоні, комп’ютери зламалися. Директор закладів професор Ян Аббс зазначив, що збій був “надзвичайно серйозним”. Деякі системи були відновлені до кінця липня, але відновлення даних і деякі функції виконувалися довше.
«Складність наших поточних ІТ-систем ускладнила відновлення», — сказав речник лікарень.
«Просимо вибачення у всіх, кого торкнулися проблеми»
Наприкінці липня Еббс вибачився за ситуацію перед пацієнтами, їхніми родинами та персоналом.
“Ми приносимо вибачення всім, хто постраждав від надзвичайно серйозних проблем з ІТ, з якими ми зіткнулися. Це вибачення перед нашими пацієнтами, їхніми сім’ями та нашими місцевими громадами за вплив, який цей інцидент міг мати на їх лікування”, – йдеться на веб-сайті.
Лондон. Скасовані операції, відкладені терапії
Проблеми з функціонуванням ІТ-системи вплинули на роботу лікарні. The Guardian daily повідомляє, що деякі операції довелося скасувати, а важкохворих перевести в інші установи.
Про проблеми повідомляли і самі пацієнти. Хворі на рак отримували неправильні ліки, і деякі з них вночі дізналися, що хіміотерапію скасували. Багато людей не змогли зв’язатися з лікарнею, щоб усунути непорозуміння.
Лікарня Святого ТомасаТреверс Льюїс / Shutterstock
«Ми летіли наосліп»
Як кажуть лікарі, працювати в цих лікарнях без доступу до цифрових архівів виявилося величезною працею. Щоб отримати результати з лабораторії, довелося відправити за ними інший персонал лікарні, який згодом не міг знайти потрібного пацієнта. Втрата цифрових записів також означала відсутність доступу до контролю даних, який допомагає зменшити людські помилки. — Ми летіли наосліп. Це був хаос, – описав ситуацію один із лікарів лікарні св. Томаша, цитує Guardian.
Читайте також: Такого сухого липня в Англії не було з 1935 року
«Комп’ютери необхідні в охороні здоров’я», але чим більше даних, тим гірше для планети
Минулого року з’явилися попередження про те, що інформаційні системи двох лікарень працюють не на оптимальному рівні. У листопадовому звіті зазначено, що протягом попередніх шести місяців була проведена робота для пом’якшення можливих загроз, пише The Guardian.
Як зазначив професор Джордж Зервас з Лондонського університетського коледжу, «комп’ютери сьогодні необхідні в охороні здоров’я». «Глобальна температура зростає, а це означає, що системи живлення та охолодження повинні бути набагато ефективнішими та стійкішими», — зазначив він. У той же час постійне збільшення кількості центрів обробки даних означає, що вони відіграють певну роль у глобальному потеплінні. «Очікується, що до 2030 року центри обробки даних у всьому світі будуть використовувати стільки ж енергії, скільки сьогодні вся Європа», — сказав він.
«Нам потрібно знайти способи обчислювати, зберігати та передавати більше даних, використовуючи значно менше енергії, ніж зараз», — сказав Зервас.
У світі стає все гарячіше і гарячішеAdam Ziemienowicz / PAP / Reuters
Основне джерело фото: Треверс Льюїс / Shutterstock